Přeskočit na obsah

Lucie Kmentová

Za Prahu 5 pro všechny

Komunikační a PR expert

KDU-ČSL

Na Praze 5 bydlíme s mužem a čtyřmi dětmi téměř deset let, a tak znám bytí (nebo život) této městské části z první ruky. Můj manžel má v Košířích svou soukromou psychiatrickou praxi.

Na politické pole se nevydávám poprvé. Zkušenosti jsem sbírala na tiskovém oddělení KDU-ČSL, stáži v Evropském parlamentu, na pozici specialistka digitální komunikace a marketingu nebo na Ministerstvu zemědělství a Ministerstvu průmyslu a obchodu.

Dlouhodobě se zaměřuji na komunikaci a pomoc znevýhodněným, ať už se jedná o rodiče, menšiny nebo uprchlíky. Abych se lépe vžila do sociální problematiky a dopadu různých druhů komunikace na znevýhodněné obyvatele, rozhodla jsem se během rodičovské dovolené vystudovat magisterský obor Strategická komunikace na Fakultě sociálních věd Karlovy univerzity. Studium a tamní pedagogové mě natolik nadchli, že pokračuji na stejné fakultě v doktorandském programu.

Ve volném čase se věnuji dobrovolnictví. Jedním z témat, která já osobně vnímám jako velkou výzvu, je efektivní využití a zpřístupnění veřejného prostoru. Málokdo si dokáže představit, jak velkou překážkou pro maminky s kočárky nebo vozíčkáře může být obrubník na konci přechodu. Řešení podobných drobností povede ke zlepšení života nás všech.

Pojďme spolu Prahu 5 otevřít a zpřístupnit všem.