Přeskočit na obsah

Pavel Štorch

Zelení a lidovci: volba hodnot

Učitel

Zelení

Učitel. Lesník. Smíchovák. Tato tři slova mě vystihují. Je mi 38 let a v Praze 5 žiji od roku 2016. Rozumím těm, kteří se zde nenarodili a Praha 5 je jejich vědomá volba. Považuji ji za výjimečnou i v rámci celé Evropy. Protože jsem si vybíral, o to více si vážím zdejšího místa. Jsem přesvědčen, že o vývoji města nemůžou rozhodovat peníze. Městská část musí být schopna nastavovat a vyžadovat pravidla a řídit dialog mezi místními a investory.

Development?

Za peklo považuji rezidenci Erbenova, kvůli které padnul les v prudkém svahu, při stavbě zemřel dělník a byty stojí mimo finanční možnosti střední třídy.

Auta?

Do města patří, ale musí se mu přizpůsobit. Velikostí, rychlostí, čistotou.

Zeleň?

Centrální hodnota Prahy 5! Ukončeme praxi, že zanedbané oblasti zeleně čekají na developera, který něco postaví a zkultivuje okolí. Vytvořme fond, z kterého se lesy v soukromém vlastnictví budou při nečinnosti vlastníka udržovat.

Školství?

Covid a příchod dětí z Ukrajiny: Nejen teď stojí učitelé v první linii budoucnosti národa. Je nutné je adekvátně odměnit. Zasadil bych se o posílení fondu městské části, z kterého budou učitelům přilepšovány platy trpící inflací. Stavební investice by měly zajistit možnost tříd o velikosti 20-25 žáků.

Jsem přesvědčen, že koalice Zelených a KDU-ČSL spojuje to nejlepší, co obě strany nabízejí. Důsledně středovou politiku, vzdálenou populismu i ideologickým bitvám pravice s levicí. Hluboká znalost místa, slušnost a zastoupení mladé i zkušené generace. Cuhra, Jelínek i Hakenová umí řemeslo lokální politiky a já se chci učit. Proč? Tak jako se v angažuji v družstvu, kde máme byt, tak se chci starat i o své okolí. Dáte-li mi příležitost, slibuji, že nezklamu.