Přeskočit na obsah

Marie Ulrichová Hakenová

Ombudsman potřebuje pracovitost, pochopení a slušnost

Dramaturgyně, Ombudsmanka MČ Praha 5

Nezávislá

Narodila jsem se do rodiny umělců a lékařů. Díky výchově svých předků, za což jsem jim neskonale vděčná, mi bylo dáno sociální cítění. Již brzy jsem tak pochopila potřebu naučit se naslouchat, analyzovat a je-li co, i komentovat dění okolo sebe. 

Ve své práci pro Prahu 5, kde celoživotně bydlím a působím, preferuji především oblast kultury a vzdělávání. Stejně tak i tématiku sociální, rodinnou nebo mezigenerační. Ve svěřených okruzích se snažím vnímat potřeby lidí, neslibovat jim nemožné, ale konat po zralé úvaze.

Ve své práci se snažím porozumět problémům, a pokud to jde, nalézat i řešení. Pokoušet se vnímat očima druhých, nestát ale konat, a umět problémy nejen definovat ale i vyřešit. Samostatnou kapitolou mého zájmu je též péče o kvalitu veřejného prostoru tak, aby bylo samozřejmé se po ulicích a parcích pohybovat bezpečně, s radostí a potěšením.

Čerpám z nabytých zkušeností a snažím se je předávat dál. Jsem přesvědčena, že prožít život s otevřenou myslí je ta nejlepší škola, která pomáhá utvářet životní hodnoty a bohatství každého člověka. Ty jdou ruku v ruce s důležitostí lidského charakteru, s vírou v poctivost i elementární slušností. Ctím svobodu rozhodování, umění neztrácet humor a vidět, že každá věc má své východisko. To jsou postoje, které si dovoluji nabídnout, jak občanům naší MČ, tak i pro potřeby fungování uvnitř radnice.